Montaż instalacji rekuperacji oraz GPWC

Montaż kompleksowy instalacji rekuperacji i rekuperatorów ZEHNDER oraz elementów Gruntowego Powietrznego Wymiennika Ciepła dla chłodzenia/podgrzewania powietrza firmy REHAU

Od roku 2007r zaczęto prace przy montażu wentylacji mechanicznej dla Klientów w domów jednorodzinnych oraz instytucjach;

1.Opisujemy niektóre instalacje, które zasługują na szczególne zainteresowanie;

Wydawałoby się że nie ma możliwości użytkowania wentylacji mechanicznej.

Dla mojej firmy było to nie lada wyzwaniem wykonać wentylację mechaniczną mieszkania w bloku, ale wspólna koncepcja wykonania rekuperacji z Paniami z biura architektonicznego Niesforma, jest spełnieniem oczekiwań Klienta co do wizualizacji jak i działania wentylacji mechanicznej.

Lokalizacja: Poznań, ul. Mostowa, ul.Przybyszewskiego, Stary Rynek (POZNAŃ)

 • instalacja wykonana na płaskich kanałach ZEHNDER
 • rekuperator ZEHNDER 550M3H
 • sterownik CC LUXE
 • dodatkowo czujniki CO2 w sypialniach

Duża grupa, osób a do takiego grona również się zaliczałem, nie widzi potrzeby zastosowania wentylacji mechanicznej. Bardzo często nie zdając sobie sprawy jakim problemem jest brak działania grawitacyjnej wentylacji.

Ja zmieniłem jakość powietrza w moim domu w 2008 roku przez zastosowanie wentylacji ZEHNDER i widzę zdecydowana różnicę, oraz posiadam doświadczenie na swoim polu jak w zamontowanych kolejnych wentylacjach u Klientów.

 • montaż instalacji rekuperacji na rurach z powłoką CLINSIDE ZEHNDER - jeden z nielicznych systemów, który można wyczyścić w całości bez demontowania.
 • zaletą to cisza jaką mamy cały czas, podczas użytkowania wentylacji dzięki zastosowaniu tłumików wyciszeniowych w rozdzielaczach Zehnder, konkurencja jest daleko w tyle z takim rozwiązaniem

Również instalacje rekuperacji, które wykonaliśmy w 2013 roku wykorzystały dofinansowanie WFOŚiGW W WYSOKOŚCI 45%

 • kwota dla klientów którzy skorzystali z dofinansowania to 120tys zł
 • klienci między innymi z miejscowości NOWY TOMYŚL, POZNAŃ, DOPIEWO, SKRZYNKI, CZAPURY, i wielu innych.
 • również montujemy

Instalacja rurowa ma dopuszczenia do stosowania w wentylacjach oraz posiada specjalną powłokę CLINSIDE, a stosowane rekuperatory firmy ZEHNDER posiadają certyfikaty dla domów pasywnych.

DLACZEGO WENTYLACJA MECHANICZNA?

W budowanych obecnie domach jednorodzinnych wykorzystuje się szereg technologii mających poprawić bilans energetyczny budynku. Szczelne okna, ocieplane ściany, nowoczesne piece grzewcze,pompy ciepła - to wszystko elementy, które wpływają na ograniczenie zużycia energii i niższe koszty ogrzewania. Niestety, w nowoczesnych budynkach wentylacja grawitacyjna nie działa. Dom jest zbyt szczelny…Rozwiązaniem dla nowoczesnych domów jednorodzinnych jest wentylacja nawiewno - wywiewna z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Gwarantuje on obniżenie strat ciepła wentylacyjnego nawet o 95% a co za tym idzie znaczne obniżenie kosztów ogrzewania budynku - nawet do 40%!

ZALETY WENTYLACJI MECHANICZNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA:

 • Budynek jest wentylowany bez względu na warunki zewnętrzne
 • Budynek jest energooszczędny - rekuperator odzyskuje energię cieplną.
 • Wentylacja jest sterowalna . Oczyszcza powietrze nawiewane - poprzez system filtrów, również antyalergicznych.

Na etapie projektowania system docelowo może być naprawdę tani. Gdy wyeliminujemy kominy wentylacyjne, zweryfikujemy sens zastosowania okien z mikrorozszczelnikiem, czy w ogóle otwieranych , dobierzemy mniejsze grzejniki centralnego ogrzewania, lub mniejszą moc urządzenia grzewczego Jest tania w eksploatacji - poprzez zastosowanie energooszczędnych wentylatorów na prąd stały Państwa budynek zyskuje na wartości - będzie miał lepszy współczynnik energooszczędności we wprowadzonych od stycznia 2009 r. świadectwach energetycznych budynku, niezbędnych przy jego sprzedaży.

DLACZEGO FIRMA MAĆKO?

 1. Oferujemy urządzenia renomowanych producentów,
 2. Jako jedyni polecamy pełne systemowe rozwiązanie wentylacji w Państwa domu. System jest oparty na małych kanałach z tworzywa sztucznego - gładkie w środku, z zewnątrz odporne na uszkodzenia,
 3. Proponujemy trwały system przewodów wentylacyjnych z gwarantowaną możliwością czyszczenia,
 4. System zrównoważony oparty na systemach rozdzielaczy i skrzynek rozprężnych jest bardzo cichy,
 5. Posiadamy sprzęt do czyszczenia oraz kamerę inspekcyjną dla przewodów wentylacyjnych,
 6. Posiadamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Pompy ciepłaPoznań

Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła to sposób na zapewnienie komfortu termicznego przy jednoczesnej trosce o środowisko. Pompy ciepła pozyskują energię z zewnątrz i przekazują ją do instalacji grzewczych. Instalację oferujemy Klientom z Poznania, Lubonia, Swarzędza, Suchego Lasu oraz okolic.

Rekuperatory

Najsprawniejszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem wentylacji w domu jest zastosowanie systemu nawiewno-wyciągowego z rekuperatorem w połączeniu z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła (GWC). Usługę instalacji rekuperatora oferujemy Klientom z Poznania oraz okolic.

Panele fotowoltaicznePoznań i okolice

Moduły zamontowane na dachu za pomocą promieniowania słonecznego generują prąd stały. Inwerter zmienia wytworzony z paneli prąd stały na prąd zmienny, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach elektrycznych. Zdecyduj się na instalację paneli fotowoltaicznych na dachu domu w Poznaniu i płać mniejsze rachunki!

Promocje

Oferujemy szereg atrakcyjnych promocji, z których skorzystać może każdy Klient z Poznania lub okolicznych miejscowości. Sprawdź, na czym możesz aktualnie zaoszczędzić! A jeśli nie znalazłeś tego, czego szukasz – zadzwoń do nas!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności

DANE KONTAKTOWE

Informacje

zamknij

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close