Rekuperacja i wentylacja

Rekuperacja to hasło coraz częściej pojawiające się przy okazji planowania nowoczesnych instalacji wentylacyjno-grzewczych w budynkach. Ograniczenie strat ciepła stanowi ważny czynnik ekonomiczny całego procesu ogrzewania, pozwalając oszczędzić pieniądze oraz czyniąc system bardziej przyjaznym środowisku. Rekuperację można wykorzystać zarówno w prywatnym domu, jak i obiekcie użyteczności publicznej. Co warto o niej wiedzieć?

Dobry projekt rekuperacji to podstawa!

Skuteczne i wydajne działanie wentylacji z rekuperacją musi uwzględniać ciągłość jej pracy, odpowiednie rozmieszczenie punktów nawiewnych oraz wywiewnych, a także zaplanowanie wielkości centrali efektownie obsługującej cały dom. To z kolei wymaga przemyślanego, dobrze rozpisanego projektu, którego stworzenie warto powierzyć specjalistom. Wiele firm ma już spore doświadczenie w tego typu pracach, co pozwala w efekcie na stworzenie oszczędnych, umożliwiających odzyskanie energii systemów.

Dlaczego warto korzystać z nowoczesnych systemów wentylacji?

Przede wszystkim dlatego, że znacząco wpływają na poprawę jakości powietrza – zwłaszcza tego, jakim na co dzień oddychamy w domu. Co więcej – pomagają chronić konstrukcję budynku przed nadmierną wilgocią, która gromadzi się w środku na skutek stosowania zbyt szczelnej stolarki drzwiowo-okiennej. Poprzez regularną wymianę powietrza ograniczony zostaje rozwój pleśni czy grzybów, a to eliminuje ryzyko alergii czy innych chorób układu oddechowego.

Dodatkowo – racjonalne zarządzanie odzyskaną energią gwarantuje oszczędności. Produkowanie ciepła sporo kosztuje – i to niezależnie od sposobu. Warto zwrócić uwagę także na aspekt ekologiczny – nowoczesne systemy wentylacji i rekuperacji minimalizują emisję spalin, pozwalając dbać o czyste powietrze.

Zalety rekuperacji

Planując inwestycję w system wentylacji z rekuperacją, warto zauważyć, że wentylowane powietrze – to, z którego ma zostać odzyskane ciepło – nie miesza się w ogóle ze strumieniem powietrza nawiewanego. To z kolei znacząco wpływa na jego wysoką jakość – lepsze nawilżenie, temperaturę, czystość, stopień jonizacji. Poprawnie zaprojektowana rekuperacja to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, cierpiących na choroby układu oddechowego, jak również dzieci.

Jak działa rekuperacja?

Cały proces możliwy jest dzięki zainstalowaniu w centrali cienkich ścianek oddzielających oba wspomniane strumienie powietrza. Zastosowane w systemie filtry wyłapują alergeny czy inne zanieczyszczenia. Nawiewane powietrze jest także ogrzewane. To bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które ciężko znoszą wietrzenie mieszkania – w okresie jesieni i zimy. Rekuperacja eliminuje potrzebę dodatkowego otwierania czy rozszczelnienia okien, co ma niebanalne znaczenie np. podczas dni ze smogiem.

Proces ma kilka etapów:

  • zasysane przez czerpnię z zewnątrz powietrze wędruje do centrali, gdzie jest oczyszczane i nagrzewane,
  • jednocześnie następuje zassanie zużytego powietrza z kuchni, łazienki, toalety i jego powrót do rekuperatora. Po drodze oddaje ono ciepło strudze świeżego powietrza, a w dalszej kolejności jest usuwane poza budynek,
  • do salonu i sypialni wtłaczane jest świeże powietrze.

Warto zaznaczyć, że cały proces zaplanowany jest tak, aby ilość świeżego i zużytego powietrza była taka sama.

Jeśli szukasz fachowców, którzy zaprojektują i wykonają dla Ciebie wentylację z rekuperacją – skorzystaj z usług firmy instalacyjnej Maćko z Jasina pod Poznaniem. Zapraszamy!


powrót do listy aktualności

Pompy ciepłaPoznań

Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła to sposób na zapewnienie komfortu termicznego przy jednoczesnej trosce o środowisko. Pompy ciepła pozyskują energię z zewnątrz i przekazują ją do instalacji grzewczych. Instalację oferujemy Klientom z Poznania, Lubonia, Swarzędza, Suchego Lasu oraz okolic.

Rekuperatory

Najsprawniejszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem wentylacji w domu jest zastosowanie systemu nawiewno-wyciągowego z rekuperatorem w połączeniu z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła (GWC). Usługę instalacji rekuperatora oferujemy Klientom z Poznania oraz okolic.

Panele fotowoltaicznePoznań i okolice

Moduły zamontowane na dachu za pomocą promieniowania słonecznego generują prąd stały. Inwerter zmienia wytworzony z paneli prąd stały na prąd zmienny, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach elektrycznych. Zdecyduj się na instalację paneli fotowoltaicznych na dachu domu w Poznaniu i płać mniejsze rachunki!

Promocje

Oferujemy szereg atrakcyjnych promocji, z których skorzystać może każdy Klient z Poznania lub okolicznych miejscowości. Sprawdź, na czym możesz aktualnie zaoszczędzić! A jeśli nie znalazłeś tego, czego szukasz – zadzwoń do nas!

AKTUALNOŚCI
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Instalacja wod-kan w budynku. Kilka słów o instalacji ciepłej, zimnej wody oraz kanalizacji

Solary w domu jednorodzinnym – sposób na ekologiczne oszczędności w domowym budżecie

Montaż wentylacji – na co zwrócić uwagę, aby był skuteczny?

Jak działają kotły gazowe?

Sposoby uzdatniania wody w domu jednorodzinnym

Program rządowy "Mój Prąd" – już wkrótce rusza IV tura składania wniosków

Kim jest monter instalacji c.o. i kto może nim zostać?

Instalacje fotowoltaiczne z akumulatorami a nowe przepisy dotyczące ogniw słonecznych

Rodzaje ogniw fotowoltaicznych

Zalety instalacji centralnego ogrzewania

Zapowietrzone kaloryfery w instalacjach centralnego ogrzewania – jak poradzić sobie z tym problemem?

Rekuperatory – dlaczego warto wyposażyć dom w system wentylacji z odzyskiem ciepła?

Instalacje centralnego ogrzewania – jak racjonalnie z nich korzystać w sezonie grzewczym?

Smog – czym jest, dlaczego jest groźny i czy mamy wpływ na zmniejszenie jego emisji?

Dlaczego warto dbać o środowisko i umiejętnie korzystać z energii, którą daje natura?

Odkurzacze centralne w domach i hotelach

Woda – dlaczego warto ją oszczędzać i jak to robić?

Dlaczego stosowanie instalacji fotowoltaicznych jest ważne i konieczne?

Połączenie fotowoltaiki z pompami ciepła: korzyści

Odnawialne źródła energii a ekologia

Zalety ogrzewania podłogowego

Gruntowe pompy ciepła

Filtry i stacje uzdatniania wody

Rekuperacja i wentylacja

Pompy ciepła dla mieszkańców Wielkopolski

Kredyt na Odnawialne Źródła Energii

Dotacja „Czyste Powietrze”

Walczymy ze smogiem!

ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Chcesz stać się niezależny wobec rosnących cen prądu i ogrzewania? Pomyśl o integracji fotowoltaiki z pompą ciepła. Takie połączenie tworzy doskonale współpracujący ze sobą system, gwarantujący całkowitą niezależność energetyczną – zwłaszcza dla właścicieli domków jednorodzinnych. Co warto wiedzieć na temat takiego rozwiązania?

CZYTAJ WIĘCEJ

Polski klimat – zwłaszcza w okresie zimowym – nie sprzyja tym, którzy kochają ciepło. Kapryśna pogoda – najczęściej wilgotna i wietrzna sprawia, że w mieszkaniach trudno jest utrzymać komfort termiczny. Emitowane przez kaloryfery czy kominki powietrze jest przesuszone, co znacząco obniża komfort oddychania i powoduje nawracające infekcje dróg oddechowych. Czy jest inny sposób na to, aby zapewnić bliskim zdrowe, skuteczne ogrzewanie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Myślisz ekologicznie o ogrzewaniu domu? Już dawno zrezygnowałeś z tzw. kopciucha, ale wciąż szukasz rozwiązania zapewniającego środowisku całkowite bezpieczeństwo? Postaw na gruntową pompę ciepła, na której montaż możesz uzyskać dotację z programu Czyste powietrze!

CZYTAJ WIĘCEJ

Osoby mieszkające w blokach czy na osiedlach domków jednorodzinnych zwykle nie zwracają uwagi na jakość wody pitnej. Ewentualnie – jeśli nie odpowiada nam jej smak – inwestujemy w odpowiedni dzbanek z filtrem lub zakładamy stałe urządzenie filtrujące, traktujemy problem jako załatwiony załatwiony i jesteśmy zmuszeni do zaakceptowania, że nasza armatura czy też sprzęt AGD będzie ulegał zakamienieniu, co niewątpliwie przyczyni się do częstszych awarii. Co, jednak kiedy zbudowaliśmy dom na odludziu i musimy korzystać z własnego ujęcia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Rekuperacja to hasło coraz częściej pojawiające się przy okazji planowania nowoczesnych instalacji wentylacyjno-grzewczych w budynkach. Ograniczenie strat ciepła stanowi ważny czynnik ekonomiczny całego procesu ogrzewania, pozwalając oszczędzić pieniądze oraz czyniąc system bardziej przyjaznym środowisku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną dużo osób decyduje się na ogrzewanie domów przyjazne środowisku naturalnemu. W tym celu sięgają po fotowoltaikę, jak również coraz tańsze i popularniejsze pompy ciepła.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jest nam niezmiernie miło, poinformować klientów że możemy zaoferować kredytowanie na okres 60 miesięcy na 0,25% w skali miesiąca oraz 0,30% powyżej 60 miesięcy do 10 lat

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy do współpracy w ramach programu „Czyste Powietrze” realizujemy kompleksowa wymianę: kotła stałopalnego z utylizacją i założeniem źródła energooszczędnego jakim może być kocioł gazowy, pompa ciepła, modernizacja całkowita instalacji grzewczej i wodnej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odkrywaj korzyści powietrznych pomp ciepła Alpha Innotec!

CZYTAJ WIĘCEJ

FORMULARZ KONTAKTOWY

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności

DANE KONTAKTOWE

FIRMA BUDOWLANO-HANDLOWA MAĆKO MACIEJ NAJEWSKI

ul. Cmentarna 34
(obok storczykowej na narożniku)
62-020 JASIN
NIP: 972-048-04-70

tel. 501 92 73 78
e-mail: biuro@instalacje-macko.pl

Informacje

zamknij

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close