Magazyny energii

Firma Maćko zawsze obierała za cel inwencyjność, dlatego stawiając sobie cel jakim jest oszczędność energii a w szczególności nowym wyzwaniom energetycznym na Europejskim rynku, oferujemy magazynowanie energii z doświadczoną firmą Victron Energy.

Victron Energy

Firma Victron Energy jest jednym ze światowych liderów w sprzedaży komponentów fotowoltaicznych przeznaczonych do zastosowań wyspowych. Jako jedyna firma na świecie oferuje kompletną gamę akcesoriów solarnych począwszy od paneli słonecznych, przez akumulatory, regulatory aż do przetwornic napięcia i związane z tym akcesoria. Decydując się na wybór Holenderskiej firmy wybieramy rozwiązanie kompletne. Bez znaczenia jaki planujemy system fotowoltaicznych, czy ma to być mały układ ładujący akumulator czy większy przeznaczony do zasilania 230V a nawet 400V otrzymamy wszystkie potrzebne podzespoły jednego producenta. Duża część produktów firmy objęta jest 5 letnią gwarancją. Dostarczane są z wyczerpującą instrukcją oraz schematami montażowymi co ułatwia montaż dla nabywcy. W naszej firmie mogą Państwo zamówić wszystkie produkty  zarówno te, które mamy na stanie magazynowym jak i te które wymagają sprowadzenia. Jeżeli nie posiadamy danego produktu czas jego sprowadzenia od producenta z Holandii nie przekracza 7 dni roboczych.

Akumulatory

Holenderska firma oferuje szeroką gamę akumulatorów. W ofercie można nabyć zarówno tradycyjne akumulatory żelowe jak i akumulatory w technologii AGM. Dostępne są również akumulatory litowojonowe wraz z oprzyrządowaniem jak i akumulatory OPZs przeznaczone do dużych systemów solarnych wysokonapięciowych. Akumulatory holenderskiej firmy charakteryzują się dużą ilością cykli aż 400 przy pełnym rozładowaniu oraz trwałością wyróżniającą się ponad przeciętną. Dla akumulatorów w technologii litowojonowej lub OPZs ilość cykli może wynosić nawet 1200-2000. Firma Victron oferuje również gotowe zestawy akumulatorów tzw. Peek Power Pack z zarządzaniem przez aplikacje na smartfonie.

Regulatory ładowania

Regulatory ładowania to zdecydowania najbardziej rozwinięta gałąź w całej firmie. Począwszy od najbardziej podstawowych modeli z układem PWM przeznaczonych do pracy w małych systemach fotowoltaicznych skończywszy na dużych regulatorach MPPT obsługujących nawet kilkanaście paneli słonecznych na raz. Najbardziej znanym produktem firmy jest regulatory ładowania  Blue Solar MPPT 75/15. Umożliwia on podłączenie szeregu paneli o napięciu nie wyższym niż 75V oraz prądzie 15A. Regulator wyposażony jest w szybki układ MPPT śledzący punkt mocy i pracujący zawsze z najlepszym napięciem paneli słonecznych. Regulator zapisuje postępy swojej pracy do 30 dni wstecz. Po dołączeniu modułu bluetooth możliwa jest jego dodatkowa konfiguracja i monitoringu. Regulator Smart Solar oraz Blue Solar 75/15 posiada również wbudowany czujnik zmierzchu umożliwiający pracę latarni słonecznych czy oświetlenie reklam. Dodatkową zaletą jest fakt, że cała elektronika regulatora ładowania 75/15 jest zalana żywicą przez co układ odporny jest na wilgoć. W ostatnich miesiącach firma unowocześniła regulator dodając wbudowany moduł bluetooth umożliwiając komunikację z regulatorem bez zewnętrznych dodatków. W ofercie firmy można znaleźć również inne regulatory ładowania wyposażone w układ MPPT umożliwiające podłączenie znacznej ilości paneli słonecznych. Duża część tych regulatorów wyposażona jest w układy pomiarowe i monitorujące prace systemu prezentując wynik na wyświetlaczu LCD. Możliwe jest też podłączenie je do układu kontrol GX z zewnętrznym wyświetlaczem i panelem sterującym lub za pomocą przewodu USB do komputera.

Przetwornice napięcia Victron Energy

Przetwornice napięcia oferowane przez producenta to zawsze urządzenia sinusoidalne. Oznacza to, że oferują napięcie takie jak w gniazdku elektrycznym i z powodzeniem możemy podłączać do nich urządzenia elektroniczne takie jak telewizory czy komputery bez obawy ich uszkodzenia tak jak ma to miejsce w tańszych przetwornicach napięcia z aproksymowaną sinusoidą. Przetwornice napięcia oferowane przez producenta dysponują mocą od 200W do 4000W i umożliwiają łączenie ich równolegle w celu zwiększenia mocy. Większe urządzenia umożliwiają również pracę trójfazową czego nie umożliwiają inne urządzenia konkurencji. Duża część przetwornic napięcia umożliwia podłączenie ich do szyny VEBus celem monitoringu lub konfiguracji za pomocą panela sterowniczego lub komputera. Przetwornice Holenderskiego producenta cechują się bardzo dużą konfigurowalnością i pozwalają na spersonalizowanie ich pracy w zależności od wymagań użytkownika i systemu. Warto tu zaznaczyć, że wyższe modele umożliwiają wybór rozłączenia napięcia bez potrzeby rozładowywania akumulatora do zera. Wszystkie przetwornice napięcia wyposażone zostały w transformator. Oznacza to, że zamiana napięcia stałego na zmienne nie powoduje tak znaczących strat jak w przypadku konstrukcji elektronicznych tranzystorowych. Również pobór własny w trybie standby jest zdecydowanie mniejszy niż w konstrukcjach tranzystorowych i może być mniejszy nawet o 90%.

Ładowarki do akumulatorów

W ofercie firmy znaleźć możemy mikroprocesorowe ładowarki do akumulatorów. Wszystkie ładowarki Victron Energy posiadają wielostopniowe ładowanie akumulatorów co zapewnia ich dłuższą żywotność oraz szybsze i pełniejsze naładowanie. Algorytm ładowania składa się z 5 stopni w zależności od rodzaju akumulatora i jego stanu naładowania oraz kondycji. W ofercie firmy znaleźć można zarówno ładowarki 12V jak i 24V o mocach prądowych sięgających nawet 50 lub więcej amper przeznaczonych do ładowania dużych zestawów akumulatorów. Wszystkie urządzenia wyposażone są w czytelny panel LED lub LCD informujący o stanie i etapie ładowani akumulatora.

Przetwornice DC-DC

Przetwornice DC-DC przeznaczone są do zmiany napięcia prądu stałego. Dzięki przetwornicom DC-DC możliwa jest zamiana napięcia z 12V na 24V lub odwrotnie z 24V na 12V. Ma to duże znaczenie jeżeli występuje potrzeba zasilania np urządzenia 24V a dysponujemy tylko układem zasilania z napięciem 12V. W takim wypadku nie ma sensu przebudowywać systemu fotowoltaicznego i ponosić duże koszta, wystarczy jedynie zakupić przetwornice DC-DC o odpowiednim napięciu i prądzie aby rozwiązać problem.

BMV Monitorowanie baterii

Kolejne z bardzo popularnych i sztandarowych urządzeń firmy. Urządzenie przeznaczone jest do szczegółowego monitorowania akumulatora lub akumulatorów połączonych ze sobą szeregowo lub równolegle. Dzięki wpięciu 500A bocznika przy łączeniu akumulatorów i podpięci modułu kontrolnego z wyświetlaczem LCD możemy uzyskać ponad 100 różnych informacji o pracy akumulatora. Najważniejsze z nich to. Napięcie, prądy mierzone w obu kierunkach, ilość cykli, czas pracy z aktualnym obciążeniem, poziom naładowania, maksymalne i minimalne napięcie oraz wiele wiele więcej.

Pompy ciepłaPoznań

Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła to sposób na zapewnienie komfortu termicznego przy jednoczesnej trosce o środowisko. Pompy ciepła pozyskują energię z zewnątrz i przekazują ją do instalacji grzewczych. Instalację oferujemy Klientom z Poznania, Lubonia, Swarzędza, Suchego Lasu oraz okolic.

Rekuperatory

Najsprawniejszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem wentylacji w domu jest zastosowanie systemu nawiewno-wyciągowego z rekuperatorem w połączeniu z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła (GWC). Usługę instalacji rekuperatora oferujemy Klientom z Poznania oraz okolic.

Panele fotowoltaicznePoznań i okolice

Moduły zamontowane na dachu za pomocą promieniowania słonecznego generują prąd stały. Inwerter zmienia wytworzony z paneli prąd stały na prąd zmienny, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach elektrycznych. Zdecyduj się na instalację paneli fotowoltaicznych na dachu domu w Poznaniu i płać mniejsze rachunki!

Promocje

Oferujemy szereg atrakcyjnych promocji, z których skorzystać może każdy Klient z Poznania lub okolicznych miejscowości. Sprawdź, na czym możesz aktualnie zaoszczędzić! A jeśli nie znalazłeś tego, czego szukasz – zadzwoń do nas!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności

DANE KONTAKTOWE

Informacje

zamknij

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close